Vaše pleť dostala v létě zabrat. Jak jí znovu vrátit svěžest?

02.09.2019

I sebezdravější pokožka dostává během letních měsíců zabrat. Sluneční záření, chlor v bazénech, sůl v moři a pocení působí na vrstvy kůže, která je tak extrémně namáhána.

Proto je potřeba o ni více pečovat, aby mohla po prázdninách regenerovat. Víte, jak ji po létě co nejlépe vyživit? Stejně tak je třeba věnovat péči pokožce obličeje a dekoltu po prázdninách o něco náročnější péči. Pokožka bývá velmi citlivá a v létě trpí nejvíc. Pokud máte mastnou pleť, neznamená, že vám slunce jen prospívá. Paprsky sice vysuší maz, jenže během pocení se póry ucpávají a vzniká v nich tak více nečistot, což opět vede k tvorbě akné. I majitelky sušší nebo citlivější pleti potřebují svou pokožku pořádně hydratovat. Vhodné jsou jemné, nedráždivé krémy, ale pokud stojíte opravdu o pořádnou výživu vaší kůže, vyzkoušejte mezoterapii.

Nejúčinnější metodou hydratování a vyživení pokožky nejen po opalování je hloubková hydratace formou mezoterapie, kdy se výživné látky dostávají do hlubších vrstev kůže a tu pak hydratují zevnitř. Tak výrazných výsledků nedosáhnete žádným krémem. Zároveň metoda zlepšuje strukturu pleti, která vypadá po ošetření svěžejší a mladší. Zejména v letních měsících je tato procedura hojně využívána, své místo si však nachází při pravidelné péči o pleť v průběhu celého roku. Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci. Do koktejlu pro mezoterapii patří vitamíny (A, C, E, D, vitamíny skupiny B, PP, atd.), stopové prvky (Co, Ni, Zn, Si), kyselina hyaluronová, složky zlepšující mikrocirkulaci a tok lymfy. Koktejly se vždy vybírají individuálně pro každého pacienta.

Chceme-li regenerovat pokožku účinněji, zastavit loupání a naopak podpořit její buněčnou celistvost, doporučila bych pak hloubkovou hydrataci, která se soustředí na buněčné procesy v kůži - zastavuje chřadnutí buněk a vyvolává jejich regeneraci. V tomto případě se mi nejvíce osvědčilo ošetření vlastní plazmou, která je navíc obohacena o kyselinu hyaluronovou.