Pozor na neodborné provádění estetických zákroků například kosmetičkami

14.06.2019

Milé dámy, rozhodla jsem se trošičku přispět k vaší orientaci v estetice, kterou už řadu let dělám. Omlazovací invazivní zákroky jsou seřazeny od jemných - mezoterapie - až po plastické operace - facelift.

Mezitím je možné podstoupit aplikace botulotoxinu (některé z vás používají název botox - je to totéž, ale nepřesně), obličejové výplně různého druhu (kyselina hyaluronová, hydroxylapatit apod.), mezonitě atd. Dalo by se zjednodušeně říci - vrásky od nosu nahoru je lépe ošetřit botulotoxinem, od nosu dolů výplní. Optimálně po poradě a po konzultaci v ordinaci lze zvolit i další metody.

Omlazovat se můžete třeba už od 20-ti let - záleží na genetice, typu pleti,odvaze a solventnosti. Každý z nás lékařů pracuje trošku jinak, každý máme svůj rukopis - vůbec nejlepší je rada kamarádky ,která je podle vás dobře "omlazená". Každá máme jiné oči - někdo touží po velké změně, jiný po decentním up-gradu. Hledejte, pátrejte, ale rozhodně nedoporučuji podstupovat invazivní zákroky u kosmetičky - ač je to levnější. Nezvládne možné komplikace. Ostatně - se zuby taky nechodíte ke kováři, ne?

Přeji vám šťastnou ruku při výběru zákroku i toho, kdo jej provede a spokojenost!